រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសសាធារណរដ្ឋអារ៉ាប់ស៊ីរី លោក Asaad Hassan Al-Shaibani បានថ្លែងនៅខាងក្រៅសន្និសីទសន្តិសុខទីក្រុងមុយនិច អំពីការងើបឡើងវិញជាបន្តបន្ទាប់របស់ប្រទេសនេះ កំណែទម្រង់ផ្ទៃក្នុង និងផលប៉ះពាល់នៃសកម្មភាពយោធាអ៊ីស្រាអែល។
លោក Al-Shaibani បានថ្លែងថា៖«យើងពេញចិត្តនឹងសមិទ្ធផលដែលយើងសម្រេចបាន ប៉ុន្តែយើងបន្តខិតខំផ្តល់អ្វីដែលល្អបំផុតសម្រាប់ប្រជាជនរបស់យើង»។
«យើងនឹងមិនអស់កម្លាំង ឬបោះបង់ចោលឡើយ ហើយនឹងធ្វើការទាំងយប់ទាំងថ្ងៃ ដើម្បីកសាងប្រទេសស៊ីរីដែលយើងប្រាថ្នា រួមជាមួយពលរដ្ឋរបស់យើង»។
នៅក្នុងរបាយការណ៍របស់ទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មានអារ៉ាប់ស៊ីរី រដ្ឋមន្ត្រីបានសង្កត់ធ្ងន់ថា រដ្ឋស៊ីរីមិនបានគេចវេះការទទួលខុសត្រូវរបស់ខ្លួនចំពោះអ្វីដែលបានកើតឡើងនៅក្នុងខេត្ត Sweida និងតំបន់ផ្សេងទៀតទេ ដោយកត់សម្គាល់ថា៖«ផលប្រយោជន៍ជាតិ និងសុខុមាលភាពរបស់ប្រជាជន តែងតែជាអាទិភាពចម្បងរបស់យើង»។
លោកបានសង្កត់ធ្ងន់ថា ភាពចម្រុះនៅក្នុងប្រទេសស៊ីរី គឺជាប្រភពនៃកម្លាំង។
លោកបានបន្ថែមថា៖«យើងចែករំលែកផលប្រយោជន៍ជាតិ រួមទាំងឯកភាព និងបូរណភាពទឹកដីរបស់ប្រទេស ហើយយើងធ្វើប្រតិបត្តិការក្នុងក្របខ័ណ្ឌច្បាប់»។
លោក Al-Shaibani បានគូសបញ្ជាក់ពីវឌ្ឍនភាពក្នុងការកសាងស្ថាប័នរដ្ឋឡើងវិញ និងការស្តារទំនុកចិត្តឡើងវិញរវាងរដ្ឋាភិបាល និងសាធារណជន៕